top

Informacje - o pracy na wakacje 2013

Sezonowa praca w Niemczech przy zbiorach?
Każdego roku na początku wiosny w Niemczech rozpoczyna się gorący okres. Bowiem w tym czasie rozpoczyna się sezon na zbiory warzyw i owoców. Tego typu praca za granicą jest niewątpliwie doskonałą okazją zarówno dla studentów, jak i młodych osób, które chcą w wakacje zarobić trochę dodatkowego grosza. Jest to też idealne zajęcie dla par oraz grup znajomych. W lecie ofert pracy przy zbiorach w Niemczech jest na prawdę sporo. Niemcy doceniają polaków jak pracowników sezonowych ponieważ pracują bardzo szybko, a i nie skarżą się tak bardzo na wysokość zarobków. Przy zbiorach stawki za Odrą są zróżnicowane - możemy trafić na ogłoszenia, w których ktoś proponuje nam 4 euro netto lub nawet 11-12 euro. Wszystko zależy od tego czy pracujemy na zachodzie czy wschodzie Niemiec oraz jakich zbiorów dotyczy dana praca sezonowa. Wśród popularnych zbiorów należy wspomnieć zarówno zbiory truskawek jak równiez zbiory szparagów (od czerwca).

zbiory owoców

Zbiory owoców w Niemczech 2013
W Niemczech sezon rozpoczyna się na początku czerwca przy zbiorach szparagów. Kolejny wielki boom to zbiory truskawek od końca czerwca i zbiory malin od lipca do sierpnia. Koniec lipca w Niemczech oznacza również zbiory czereśni i wiśni. Pod koniec wakacji na przełomie sierpnia i września rozpoczynają się zbiory jabłek, gruszek oraz śliwek. Na sam koniec lata na przełomie września i października rozpoczynają się zbiory winogron, czyli popularne winobranie. Oprócz powyższych możemy liczyć na pracę przy mniej popularnych zbiorach, takich jak zbiór bukszpanu, borówek czy chmielu. Zbiory warzyw odbywają się właściwie cały czas ponieważ są to głównie uprawy szklarniowe.

zbiory warzyw

Zbiory warzy w Niemczech
Jak już zostało powiedziane sezon w Niemczech na warzywa trwa bardzo długo. Wyjątkiem są tu wspomniane szparagi, które rosną jedynie na przełomie czerwca, i wymagają dobrych pracowników, którzy znają się na zbiorach tych cennych warzyw. Zbiór papryki, pomidorów czy ogórków trwa w zasadzie zawsze wtedy kiedy temperatura jest dodatnia zatem zwykle od końca marca do listopada. Praca przy papryce czy pomidorach oznacza zatem możliwość dłużej pracy, jednak wiąże się z minimalnie mniejszymi zarobkami niż praca przy zbiorach owoców.

Gzie szukać ofert pracy?
Gdzie znajdziemy oferty pracy przy zbiorach w Niemczech? Z szukaniem pracy przy zbiorach może być pewien problem. Ponieważ plantatorzy w Niemczech niezbyt często korzystają z Internetu w poszukiwaniu pracowników. Zwykle korzystają z poczty pantoflowej i mają swoich stałych sezonowych pracowników. Jednak pokolenie powoli się zmienia i z roku na rok coraz więcej ofert pracy przy zbiorach można znaleźć w Internecie na specjalnych portalach ogłoszeniowych. Wystarczy nam podstawowa umiejętności posługiwania się komputerem i ogłoszenia znajdziemy bez trudu.

Uwaga na pośredników pracy przy zbiorach 2013
Z roku na rok rośnie zainteresowanie pracą w Niemczech przy zbieraniu warzyw i owoców, rośnie również liczba nieuczciwych pośredników. W Internecie łatwo naciąć się na osoby, które zamieszczają ogłoszenia pracy w Niemczech i obiecują złote góry. Jak przychodzi co do czego okazuje się, że trzeba takiej osobie wpłacić jakąś zaliczkę albo wysłać drogiego smsa. Nie dajmy się na to nabrać. Uczciwe agencje pośrednictwa pracy nie pobierają od nas prowizji wstępnych.