top

Ogłoszenia, oferty - do pracy w Niemczech

Gdzie szukać pracy w Niemczech?
Szukając zatrudnienia u naszych zachodnich sąsiadów, właściwie obowiązują te same zasady jakimi należy się kierować szukając pracy w Polsce. Z tą jednak różnicą, że jeśli wybieramy się do Niemiec na "saksy" to warto by było za pracą rozejrzeć się jeszcze w kraju. Warto przejrzeć rodzime serwisy internetowe, jak i te niemieckie, złożyć wizytę w urzędzie pracy, czy też skorzystać z kosztownego choć dającego poczucie pewności pośrednictwa pracy. Jeśli szukasz oferty pracy w Niemczech staraj się korzystać z pewnych źródeł, i pod żadnym pozorem nie zgadzaj się z żadnym pracodawcą na pracę na "czarno". Wielu Polaków zostało już w ten sposób oszukanych. Ważne przy szukaniu pracy szczególnie na odległość jest posiadanie wszystkich niezbędnych dokumentów w formie elektronicznej, o tym że powinny być one przetłumaczone na język niemiecki nawet nie wspominam. Tak jak wspominałem warto za pracą rozejrzeć się dużo wcześniej (nawet pół roku przed) gdyż dopełnienie wszystkich formalności, i znalezienie pracodawcy może zająć trochę czasu.

ogłoszenia o pracę

Oferty pracy w Niemczech 2013
Ogłoszenia o pracę znajdziemy w Niemczech przede wszystkim w lokalnych gazetach codziennych. Szczególnie polecamy wydania środowe, w których to publikowane są dodatki z ogłoszeniami. Jeśli masz na to pieniądze warto również samemu zamieścić ogłoszenie w niemieckiej prasie, lub na stosownym portalu internetowym. Warto również przejrzeć ogłoszenia w sieci w tym celu radzimy skorzystać z polecanych stron jak np.

www.jobpilot.de
www.eujobster.com/-2_Germany/
www.jobsabroad.com/Germany.cfm

Jeśli jesteśmy już w Niemczech i nie mamy pracy warto udać się do lokalnego i co najważniejsze bezpłatnego pośrednika czyli do urzędu pracy (Arbeitsamt). Warto wiedzieć, że urzędy posiadają w swoich zasobach oferty pracy, które nie wymagają zbyt wysokich kwalifikacji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż praca jest szukana właściwie według Twoich potrzeb. Jednak nigdy niema pewności, że znajdzie się coś odpowiedniego.

Pośrednictwo pracy - agencje
Gdy chcemy mieć pracę szybko i pewnie, i nie zważamy aż tak bardzo na koszty to warto rozważyć skorzystanie z agencji pośrednictwa pracy. Wadą agencji jest także to że szukają one zazwyczaj pracowników do pracy na krótki okres czasu, tymczasowej, sezonowej lub na umowę zlecenie. Warto więc wybrać taką opcje gdy nie możemy znaleźć pełnego etatu.

Uważaj na fałszywe ogłoszenia o pracę w Niemczech
Przestrzegamy szczególnie młode kobiety przed wszelkimi niesprawdzonymi ofertami pracy, które często pojawiają się w polskiej prasie. Ogłoszenia typu: dam pracę młodej dziewczynie jako kelnerka, hostessa, opiekunka, barmanka etc. powinny być szczególnie sceptycznie traktowane. Również nie warto korzystać z niesprawdzonej agencji pracy, które potrafią brać tylko pieniądze nie dając tak naprawdę nic w zamian.

Oferty pracy w Niemczech

Praca sezonowa, dla studentów w Niemczech 2013
Każdy młody człowiek, student bądź absolwent zawsze chętnie podejmuje dobrze płatną pracę za granicą. Niemcy są akurat dobrym kierunkiem jeśli chodzi o pracę sezonową. Jednak to co może przerażać potencjalnego pracownika to przede wszystkim formalności. Jednak istnieje pewna furtka w przepisach prawa pracy, która pozwala młodym Polakom pracować w Niemczech jako "Pracownik gość", aby uzyskać taką pracę musimy mieć imienne zaproszenie od przyszłego pracodawcy, który zadeklaruje chęć zatrudnienia Ciebie. Jednak często jak to w życiu bywa najbardziej przydają się znajomości...

Wśród studentów z Polski najbardziej popularne oferty pracy sezonowej w Niemczech to:

    Praca przy zbiorach szparagów
    Praca przy pakowaniu mięsa
    Praca zbiory owoców
    Praca w gastronomii
    Praca przy zbiorach runa leśnego